logo-tsz-wit-op-transparant-1.png
Temse Schelde Zwemmers
Deel de actie, voel de passie

3 dagen VK

Het Olympisch Centrum Wezenberg in Antwerpen was ‘the place to be’ voor 3 dagen Open Vlaamse Kampioenschappen.

Voor TSZ hadden we 6 deelnemers, namelijk Anke, Farah, Luna, Nore, Gerben en Kevin.  Met een zwemzak vol goede moed, hoop, eten en drinken begonnen ze aan deze lange 3-daagse. Hoe lang een wedstrijddag zal duren, hangt van de zwemmers zelf af.  Hoe beter ze presteren in de voormiddag of mits een beetje geluk, zwemmen ze een A- of B-finale in de namiddag.  Het was dit weekend ook weer gezellig keuvelen in de ‘coffee-corner’.  Koffie en een koekje maakt menig mens gelukkig.

Een samenvatting van de wedstrijden:

Dag 1: 

  • Anke: 200m wissel – 6de in de reeksen, 7de in de A-finale.
    • 200m schoolslag – 2de in de reeksen, 2de in de A-finale, dus een zilveren medaille voor haar.
  • Farah: 100m vrije slag – 25ste in de reeksen.
    • 50m vlinder – 12de in de reeksen.
  • Luna: 200m schoolslag – 4de in de reeksen.
  • Nore: 100m vrije slag – zilver bij de 15-16 jarigen, 2de in de B-finale en een nieuw clubrecord in 58.86.
    • 800m vrije slag – rechtstreekse finale waarin ze 4de in het algemeen werd en 2de in haar leeftijdscategorie.
  • Gerben: 100m rugslag – 12de in de reeksen.
  • Kevin: 100m rugslag – 6de in de reeksen en eveneens 6de in de A-finale.

Farah, Gerben en Luna behaalden op deze eerste dag geen finale .  Luna viel net naast het podium op de 200m schoolslag, maar is weer op de goede weg.
Bij Kevin was het al een tijdje geleden dat er op 100m rugslag onder de minuut gezwommen werd in groot bad.  Nu lukte het dus wel.

Dag 2:

  • Luna: 100m schoolslag – 7de in de reeksen bij de 15-16 jarigen.
  • Anke: 100m schoolslag – 2de in de reeksen en 2de in de A-finale, dus een zilveren medaille voor haar.
    • 50m vrije slag – 4de in de reeksen en 5de in de A-finale.
  • Gerben: 50m rugslag – 8ste in de reeksen bij de 16-jarigen.
  • Kevin: 50m rugslag – 5de in de reeksen en 4de in de A-finale.
  • Farah: 50m vrije slag – 27ste in de reeksen bij 17-18 jarigen.
  • Nore: 400m vrije slag – 6de in de reeksen bij 15-16 jarigen en 1ste in de B-finale.
    • 50m vrije slag – 4de in de reeksen en 8ste in de B-finale.

Luna zwom een goede tijd op de eerste 50m van haar schoolslag, net zoals Gerben een besttijd zwom op de 50m rugslag. 

Dag 3:

  • Kevin liet de 50m vlinderslag aan zich voorbijgaan en was er dus niet op zondag.
  • Anke: 200m vrije slag – 5de in de reeksen  en 7de in de A-finale.  Ze zwom een nieuw clubrecord.
    • 50m schoosllag – 3de in de reeksen, maar voor de A-finale gaf ze forfait.
  • Nore: 200m vrije slag – 3de in de reeksen bij de 15-16 jarigen en 1ste in de B-finale in een nieuw clubrecord.
    • 50m schoolslag – 14de bij de 15-16 jarigen.
  • Luna: 50m schooslag – 12de in de reeksen in een nieuwe persoonlijke besttijd.
  • Farah: 50m schooslag – 11de in de reeksen bij de 17-18 jarigen.
  • Gerben: 200m rugslag – 5de in de reeksen bij de 16-jarigen.

Gerben had een goede eerste 100m bij de 200m rugslag, maar kon jammer genoeg het tempo niet volhouden.  Luna, Farah en Gerben verlieten het zwembad voor de middagpauze.  Naar huis om te studeren!

Met haar tijd op de 200m vrije slag, gezwommen tijdens de B-finale, behaalde Nore al de selectie voor Team Belswim Youth voor seizoen 2023/2024.  Proficiat!  Ze kan met een gerust gemoed de krokusstage aanvatten met Team Belswim Youth.

Dit Open VK was een wedstrijd waar ook de Waalse zwemmers welkom waren.  Ze konden uiteraard geen aanspraak maken op medailles, maar kwamen wel om limieten voor EYOF, EJK, EK en WK te zwemmen.  De wedstrijden waren leuk en spannend om te bekijken.  Fijn om de speaker te horen tijdens het behalen van limieten.  Trots ook om in “levende lijve” Roos Vanotterdijk naar 9 Belgische records te zien zwemmen.

Nils was 3 dagen aanwezig als trainer.  Vincent was er op vrijdag en zaterdag ook.  Hans was zaterdag en zondag afgevaardigde.
Frank, Geert Bisback en Sofie waren 3 dagen official.  Hilde was er op zaterdag en zondagvoormidag.  Zondagnamiddag kwam Geert haar vervangen als official, terwijl hij in de voormiddag genoten had van de wedstrijden als toeschouwer.

De officials van dienst tijdens de voorbije weekends kwamen weinig te kort.  Drank, drankjetons, pasta, broodjes, croques, wafels en taart.  Dit hadden ze zeker verdiend, want zonder hen geen wedstrijden.

We hadden dit weekend ook een TSZ-official die liever een paar dagen op hotel verbleef dan op en af te rijden.  Maar bij de boeking was er blijkbaar een verkeerde maand ingevuld.  Aangezien hij geen geld terugkreeg, komt hij volgende maand maar een weekendje op citytrip naar Antwerpen met zijn vrouwtje.

Op zondagmorgen was er ook de grote verdwijntruc van Nils.  Eventjes vergaderen, iemand anders zijn telefoon laten beantwoorden, maar uiteindelijk werd hij wel gevonden.  Blijkbaar heeft hij in alle euforie soms ook eens een knuffelbeer nodig en had hij de trainer die op dat moment naast hem stond, bijna platgeknepen.

Een geslaagd weekend voor TSZ.  Bedankt aan alle supporters, in de tribune en thuis!  Nu eventjes rust en weer opbouwen naar de wedstrijden die binnen een paar weken op het programma staan.

Verslag PACO wedstrijd 10/02 (Wachtebeke)

Verslag VJTC

Eetfestijn, inschrijven maar!

Verslag FSC 2024

Verslag Wintermeeting Sint-Niklaas

Verslag “Laatste Kans”

Save the date

Ho Ho Ho … Vincent is Trainer B

Nieuwe TSZ clubrecords

Verslag Rotterdam Qualification meet