logo-tsz-wit-op-transparant-1.png
Temse Schelde Zwemmers
Deel de actie, voel de passie

Verslag Open BK

Van vrijdag 19 april tot en met zondag 21 april vind in het Wezenbergzwembad in Antwerpen het Open BK plaats.

Voor TSZ waren er 13 deelnemers en 2 deelnemers in de jeugdfinales.  Nooit was de weelde zo groot.

Ook één nieuw lid binnen het TSZ-team, Sam De Bont.  We sluiten haar in onze armen, ze heeft haar intrede niet gemist.  Welkom Sam.

Op vrijdag waren Leni en Amy als eersten aanwezig.  Onze plaatsjes werden ingenomen, het TSZ-team wordt steeds groter, ook al zitten Anke, Nore en Sam niet bij ons

Wedstrijden op vrijdag:

  • Leni: 200m vrije slag (besttijd) en 100m vlinder.
  • Elodie: 200m schoolslag (besttijd) – Elodie was haar badmuts vergeten toen ze naar de oproepkamer ging, dus snel gaan halen om deze daarna kapot te trekken bij het opzetten.  De badmutsen van tegenwoordig zijn niet meer wat ze geweest zijn…
  • Amy: 200m schoolslag.
  • Gerben: 100m rug (besttijd).
  • Thibeau: 100m schoolslag (besttijd).
  • Sam: 200m wissel (besttijd) en met een nieuwe besttijd daarna een 4de plaats in de A-finale – 100m vlinder (besttijd) en ook hier met een nieuwe besttijd een 5de plaats in de A-finale.
  • Nore: 200m vrije slag, met in de A-finale een 4de plaats en een definitieve bevestiging van haar EJK-deelname deze zomer.
  • Charlotte: 200m vrije slag.
  • Thomas: 400m vrije slag.

Kirsten en Philippe waren crewlid van de dag.  
Het Wezenbergzwembad zag er weer piekfijn uit.  Voor het eerst waren er ook hotseats.  De medaille-winnaars mochten daar plaatsnemen.  De vlotte/korte podiumsessies tussen de finales door geven we 10/10.

De attractie van het weekend was toch wel de Bioderma-stand.  Het koffieapparaat stond er tussen en keek er naar.  Voor het eerst was er iets anders populairder.  Bioderma: zeepjes, cremes, shampoo, handdoeken.  Vanaf dag 2 blok iedereen.

Wedstrijden op zaterdag:

  • Leni: 100m rugslag en 100m vrije slag (besttijd).
  • Charlotte: 100m rugslag (besttijd) en 100m vrije slag.
  • Gerben: 50m rugslag (besttijd).
  • Thomas: 200m wissel (besttijd) en 100m vrije slag.
  • Nore: 100m vrije slag en in de A-finale behaalde ze een 3de plaats.
  • Sam: 400m wissel (besttijd) en ook in de A-finale zwom ze met een nieuwe besttijd naar een 4de plaats.

In de namiddag waren er de jeugdfinales.  Dit is een strijd tussen 4 Vlaamse en 4 Waalse zwemmers, de snelste zwemmers na de Jeugdkampioenschappen in februari.

Niene behaalde een 3de plaats op de 400m vrije slag.  Haar medaille kan ze meenemen naar de kerk, voor de communie op zondag.

Op zaterdag hadden we van TSZ Bert, Mieke en Phillipe in de crew.

Verder nog een paar kleine gebeurtenissen op zaterdag:

  • Nils laat zijn rijsttaartje vallen en giet er ook nog wat koffie over.
  • Thomas laat zijn onderbroek recht in een plas water vallen, waardoor deze tegen de middag nog niet droog was.
  • Security was ook aanwezig in het zwembad.  Een persoon met een grote snor en lange, zwarte jas… het zag er echt uit.  Tja, Bioderma-handdoeken smokkelen is immers strafbaar (door de jongens van Topsportschool en onze TSZ-jongens).

Wedstrijden op zondag:

  • Gerben: 200m rug (besttijd).
  • Leni: 200m rug en 400m vrije slag (besttijd).
  • Charlotte: 200m rug (besttijd).
  • Nore: 200m rug en 50m vrije slag – op beide nummers behaalde ze een B-finale.

De eerste reeks van 200m vlinderslag was druk bezet door TSZ.  Nell had last van stress, heel veel stress, te veel stress. Jammer…

  • Irem: 200m vlinder (besttijd) en 50m vrije slag.
  • Maud: 200m vinder.
  • Amy: 200m vlinder (besttijd) en 50m schoolslag.
  • Sam: 200m vlinder (besttijd) en in A-finale behaalde ze in opnieuw een besttijd een 4de plaats.
  • Thibeau: 200m schoolslag (besttijd).
  • Anke: 50m schoolslag en een 5de plaats in A-finale.
  • Thomas: 200m vrije slag.

In de jeugdfinales op zondag zwom Inez naar een eerste plaats op 200m wissel.  Proficiat, we kijken allen al uit naar het BJK.

Niene kwam ook aan de start van 200m wissel, nadat ze in de voormiddag haar plechtige communie had gedaan.  Het vlotte echter niet zoals verwacht, net zoals het uitdelen van haar communiekaartjes dat niet echt ging.

De laatste wedstrijd voor dames van dit weekend was 4x100m wissel.  Voor TSZ kwam er een onuitgegeven maar sterk team aan de start.  Leni mocht als jongste van de ploeg starten op 100m rug.  Anke had er heel erg naar uitgekeken en zwom 100m schoolslag.  Sam (100m vlinder) en Nore (100m vrije slag) mochten de ploeg vervolledigen.

Wat een race, wat een spanning, wat een prestatie!  MEGA behaalde een eerste plaats, BRABO werd 2de en onze dames behaalde een 3de plaats op deze aflossing.  Topprestatie en voor de eerste maal ooit op een BK een podium voor TSZ in de aflossing.  Voor Leni was het een eerste selectie, voor Sam een binnenkomer die kan tellen.  Een schitterende afsluiter van het weekend!

Sofie, Franky en Geert Bisback waren 3 dagen official.  Op zondag, na “de mis”, kwamen Mieke en Philippe nog een namiddag helpen bij de crew.  Vincent was als trainer aanwezig op vrijdag en zaterdag, Yash was er op zondagnamiddag.  Kevin en Hans maakten de 3 dagen vol.

Nils had weer een min of meer gedeelde job, maar kon meer dan tevreden naar huis na dit weekend.  Een zwemmer van zijn Topsporttroepen behaalde 2 EJK-limieten, een gedeeld succes in het estafetteteam en de EJK-limiet voor Nore.

Gerben en Thibeau zwemmen nu al 3 wedstrijden op rij een besttijd op elk gezwommen nummer.

Het finale rapport:

  • jeugdfinales: 1x goud, 1x brons.
  • 2x B-finale
  • 7x A-finale
  • 1 EJK-limiet (van 2 tot en met 7 juli in Vilnius, Litouwen).
  • 1x brons individueel
  • 1x brons aflossing
  • tal van persoonlijke besttijden.

Een meer dan geslaagd weekend, denken we dan 😉

foto’s: https://photos.app.goo.gl/p7j28vkMe1RGDRT29